METSAN TARIM ALETLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

1970’li yıllarda HİKMET GÖNENÇLER tarafından kurulan ve plastik kaplamacılıkla başladığımız ticari hayatımıza daha sonra firmamızı ve ürünlerimizi geliştirerek 1985 yılında YAĞMURLAMA BAŞLIKLARI üretimine geçtik. Kuruluşumuzun ilk yıllarından itibaren üretimini yapmakta olduğumuz yağmurlama başlıklarında gelişen teknolojiyle birlikte devamlı yenileyerek değişik çap ve mesafelerde çalışabilen ürün çeşitlerine ulaştık.

1993 yılında METİN GÖNENÇLER tarafından şirketleşme yolunu seçen firmamız, bu ürün çeşitlerine Küresel Vanalar, Manson ve Redüksiyonlarıda ekleyerek ; ürün ve hizmetlerine kaliteyi, koşulsuz müşteri memnuniyetini kendine amaç edinerek faaliyetlerini günbegün arttırarak sürdürmektedir.

Yurt içinde büyük kısmı dededen – toruna, babadan – oğula intikal eden 700 civarında bayimiz bulunmaktadır. Firmamız üretiminin %75’ini anılan bayiler vasıtasıyla kalanını da kamu ihalelerine iştirak ederek veya ihracat yoluyla satış yapmaktadır.Gerek yurt içinde gerekse yurtdışında aranılan bir marka olmamızı kalite anlayışımızdan taviz vermemeye, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya, ve ARGE faaliyetlerimizi sürekli kılmaya borçluyuz.

VİZYONUMUZ

Değişen dünya koşullarına uyum sağlayacak şekilde sürekli gelişerek Toprak üstü yağmurlama başlıkları ve Plastik Sektöründe ulusal ve uluslar arası pazarda lider kuruluşlar arasında yer almak.

MİSYONUMUZ

Şirketimizin sektördeki güvenilirliğinin ulusal ve uluslar arası pazarda rekabet edebilirliğinin devamını sağlamak için; müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerinin de ötesine giderek ilklere imza atacak ürün ve hizmetleri sürekli gelişmeye açık bir kalite anlayışı ile üretmek.